Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Amatör Balıkçının Büyük Sürprizi: 70 Cm Yavru Köpekbalığı

Mersin’de amatör balık avlayan

Mersin’de amatör balık avlayan Mehmet Ural, çıktığı motoryat gezisinde oltasına takılan yaklaşık 70 santimetre boyundaki yavru köpekbalığını son anda kaçırdı. Turizm işiyle uğraşan Ural, arkadaşlarıyla birlikte Kumkuyu Marina’dan motoryatla ayrılarak Narlıkuyu açıklarına gitti. Burada balık tutmaya karar veren ekip, denize olta attı ve bir süre sonra ağır bir şeyin oltaya takıldığını fark etti.

Oltayı çekerken büyük bir heyecan yaşayan Ural ve arkadaşları, o anları cep telefonuyla kaydetmeye başladı. Ural’ın güçlükle çektiği oltanın ucunda bir yavru köpekbalığı vardı. Köpekbalığını tekneye almaya çalışırken, köpekbalığı oltadan kurtularak denize düştü ve gözden kayboldu.

Heyecan Dolu Anlar Kaydedildi

O anlar cep telefonuyla kaydedildi ve videoda ekibin şaşkınlık ve heyecan dolu tepkileri duyulabiliyor. Özellikle “Aboo köpekbalığı, Jaws lan bu” gibi yorumlar dikkat çekti.

“Büyüklüğü 70 Santimetre Vardı”

Mehmet Ural, olay günü Kumkuyu Marina’dan motoryatla geziye çıktıklarını belirtti. “Belki balık yakalarız” diyerek denize olta attıklarını anlatan Ural, “Narlıkuyu civarına geldiğimizde yaklaşık 250-300 metre açıkta oltamıza bir şey takıldı. Önce kayaya falan mı takıldı diye düşündük. Sonra oltayı çekmeye başladık ve yaklaştıkça büyük bir balık olduğunu anladık. Tekneye yanaştığında ise köpekbalığı olduğunu gördük. Tekneye aldık ama öyle bir çırpındı ki kaçtı. Büyüklüğü yaklaşık 60-70 santimetre vardı. Şaşırdık ve ürktük” dedi.