Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN SEÇER, 23 NİSAN DOLAYISIYLA ÇOCUKLARLA BİR ARAYA GELDİ

“23 NİSAN DEMOKRASİYİ VE

“23 NİSAN DEMOKRASİYİ VE EGEMENLİĞİN KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETE AİT OLDUĞUNU İFADE EDİYOR”

“BELEDİYENİN ÇOCUKLARA OLAN HİZMETLERİNİ DUYURUN, HERKES FAYDALANSIN”

SEÇER’DEN ÇOCUKLARA BÜYÜK PARK MÜJDESİ; “MÜFTÜ DERESİ YAŞAM VADİSİ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kendisini ziyaret eden çocuklarla bir araya geldi.

Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Seçer, “23 Nisan bize demokrasiyi, millet iradesini, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu ifade ediyor. Ama bugünün çocuklarımız için asıl önemli dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olması. Bunu da Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz” diye konuştu.

Yeni belediye binasına da çocuklar için sinema salonu ve tiyatro sahnesi kuracaklarını müjdeleyen Seçer, “En kısa zamanda çocuklarımız okullarla organize olacaklar ve gelecekler. Çocuklarımızın belediyeye girmesini ve belediyenin sivilleşmesini istiyorum. Asık suratlı bir belediye değil, çocukların girdiği, insanların son derece kendini rahat hissettiği bir belediye olsun” dedi.

Çocukların kentte söz sahibi olabilmeleri için hayata geçirdikleri ‘Çocuk Meclisi’ hakkında da konuşan Seçer, bu uygulamanın demokrasi bilincini küçük yaşta çocuklara aşılamak için oldukça önemsediklerini vurguladı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kendisini ziyaret eden çocuklarla bir araya geldi. Başkan Seçer’i makamında ziyaret eden çocuklar, Seçer için hazırladıkları hediyeleri takdim etti. Hediyeler için teşekkür eden Başkan Seçer, başkanlık koltuğunu tek tek gelen çocuklara bıraktı. Çocukların koltuğa oturmasıyla da renkli görüntüler ortaya çıktı. Çocuklarla tek tek fotoğraf da çektiren Seçer, ardından çocuklardan gelen talepleri dinledi.

“23 Nisan demokrasiyi ve egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu ifade ediyor”

Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Başkan Seçer, 23 Nisan’ın hem çocuk bayramı hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kurulması dolayısıyla büyük anlamı olduğunu söyledi. Seçer, “23 Nisan bize demokrasiyi, millet iradesini, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu ifade ediyor. Birçok bir millet için olması gereken değerleri taşıyan bir gün. Ama bugünün çocuklarımız için asıl önemli dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olması. Bunu da Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Bundan on yıllarca yıl önce çocuklarımızı bizim bugünkü hassasiyetimizden çok daha öte hassasiyetle düşünmüş ve sizlere armağan etmiş. Atatürk’e minnetlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz” diyerek Atatürk’ün açtığı yolda daha çağdaş bir ülke, daha kalkınmış bir toplum, dünyada bilimle ve insanlığa faydalı buluşlarla rekabet eden bir ülke olma yolunda çalışacaklarını belirtti.

Seçer’den çocuklara büyük park müjdesi; “Sizlere Müftü Deresi Yaşam Vadisi yapacağız”

Çocuklardan gelen taleplere de yanıt veren Seçer, çocuklara ve Mersin halkına 500 dönümlük bir park yapacaklarını belirterek, “Sizlere Müftü Deresi Yaşam Vadisi yapacağız. Orada da bazı fonksiyonlara yer vereceğiz” dedi. Çocuklardan birinin ‘Şehir Müzesi’ istemesi üzerine Seçer, Taş Bina’nın restorasyonunun sürdüğünü ve yakın zamanda Mersin’e bir kent müzesi kazandıracaklarını söyledi. Kütüphaneleri çok önemsediklerini de belirten Seçer, kent genelinde 12 okuma salonun hizmette olduğunu ve bunların sayısını artırmak için çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydetti. Çocukların kentte söz sahibi olabilmeleri için hayata geçirdikleri ‘Çocuk Meclisi’ hakkında da konuşan Seçer, bu uygulamanın demokrasi bilincini küçük yaşta çocuklara aşılamak için oldukça önemsediklerini vurguladı.

“Belediyenin çocuklara, gençlere olan hizmetlerini duyurun, herkes faydalansın”

‘Mercan 100. Yıl İklim ve Çevre Bilim Merkezi’ni herkesin ziyaret etmesi gerektiğinin altını çizen Seçer, merkezde yer alan deneyler sayesinde çocukların analitik öğrenmeye ve düşünmeye teşvik edildiğinin altını çizdi. Açıldığı günden bu yana 60 bine yakın ziyaretçi ağırladıklarını belirten Seçer, “Çok rağbet var, çocuklar mutlaka gitsinler. Ayrıca çocuklarımız robotik kodlama, yapay zeka alanlarında çalışmak istiyorlarsa bunlara uygun kurslarımıza teşvik edin. Sadece kendi çocuklarınızı değil, tanıdıklarınızı da teşvik edin. Çocuk atölyeleri çocukların becerileri için son derece iyi” dedi. Çocuk etkinlik merkezlerinin de çocuklar için son derece faydalı olduğuna değinen Seçer, bütün çocuklara gelip görmeleri ve keyifle vakit geçirmeleri için çağrı yaptı.

Büyükşehir’in kurs merkezlerine de değinen Seçer, sınava hazırlanan çocuklar için verimli kurs merkezleri olduğunu ve velileri de maddi külfetten kurtardığını söyledi. Büyükşehir’in hizmetlerinden yurttaşların yararlanması için herkese haber verilmesini isteyen Seçer, “Bu hizmetler duyurulsun, yaygınlaşsın. Kırsalda yaşayan yoksul insanlar vardır, tanıdıklarınız, akrabalarınız onlara haber verin” diye konuştu.

“Asık suratlı bir belediye değil, çocukların girdiği bir belediye olsun”

Dezavantajlı mahallelere yönelik çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini söyleyen Seçer, çocuklara yönelik kültür-sanat etkinlikleri için de lojistik destek sağladıklarını duyurdu. Yeni belediye binasına da çocuklar için sinema salonu ve tiyatro sahnesi kuracaklarını müjdeleyen Seçer, “En kısa zamanda çocuklarımız okullarla organize olacaklar ve gelecekler. Çocuklarımızın bilim merkezine gelir gibi belediyeye girmesini ve belediyenin sivilleşmesini istiyorum. Asık suratlı bir belediye değil, çocukların girdiği, insanların son derece kendini rahat hissettiği bir belediye olsun. Çocuklara tiyatro gösterisini belediyede yapacağız” dedi.

Ziyaret; Başkan Seçer’in çocuklara hediyeler vermesinin ardından sona erdi.