Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BÜYÜKŞEHİR, ÇUKURBAĞ SAKİNLERİNİ TARSUS’TA AĞIRLADI

ÇUKURBAĞ KÖYÜ KADINLARI TARSUS’UN

ÇUKURBAĞ KÖYÜ KADINLARI TARSUS’UN TARİHİ MEKANLARINI GEZDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mut ilçesine bağlı Çukurbağ Köyü kadınlarını Tarsus’ta ağırladı. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Tarsus Gençlik Kampı ve Berdan Konukevi’nde misafir edilen kadınlar, Doğa Parkı’nın yanı sıra, Tarsus’un turistik ve tarihi alanlarını gezdiler. Misafir grupta bulunan çocuklar ise, Tarsus Gençlik Kampı’nda yeni oluşturulan survivor alanında gönüllerince eğlenme şansı buldular.

Resim önizlemesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi kent genelinde düzenlediği gezi ve programlarla, özellikle kadınların daha fazla sosyalleşmesine imkan tanıyor. Mut ilçesine bağlı Çukurbağ Köyü’nde yaşayan kadınlar, Büyükşehir’in misafiri olarak Tarsus Gençlik Kampı ve Berdan Konukevi’nde ağırlandılar.

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Mut Çukurbağ Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile muhtarlığın ortaklaşa gerçekleştirdiği programda ulaşımları sağlanan ve çoğunluğunu kadınların oluşturduğu 47 kişilik ekip, Tarsus’a getirildi. Tarsus’ta 2 gece konaklayan Çukurbağ sakinleri, Tarsus Doğa Parkı’nın yanı sıra, kentin tarihi ve kutsal mekanları olan Tarihi Tarsus Evleri Sokağı, Ulu Camii, Kırkkaşık Bedesteni, Eshab-ı Kehf, Şelale ve Makam Camii gibi birçok önemli noktayı gezdiler.

Çukurbağ ekibi ile Berdan Konukevi’nde kalan depremzedeler ise akşam düzenlenen türkü gecesinde bir araya gelerek, birbirinden güzel eserleri hep birlikte seslendirdiler. Gezi programı sonunda da Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, Cumhuriyet’in 100. yılı için özel olarak hazırlanan ve içerisinde çocuklar ile kadınlara yönelik hediyelik eşyaların yer aldığı özel işlemeli 100 sandığın ilki Çukurbağ ekibine armağan edildi.

Resim önizlemesi

Sebile Günay: “Tarsus’un arkasındaki hikayenin büyüklüğünü gözlemledik”

Tarsus’un doğal güzelliklerini çok beğendiğini ifade eden, Tarsus’u gezdikçe arkasındaki hikayenin ve tarihinin ne kadar büyük olduğunu gözlemlediğini belirten Çukurbağ Köyü’nden Sebile Günay,

“Geçmişimizin buralarda ne kadar güzel bir şekilde konumlandırılmış olduğunu görmek ve özellikle kuraklığın yaşandığı bu yıl, şu masmavi Berdan Irmağı’nın bize ve geleceğimize verdiği güven bizi çok mutlu etti” dedi.

Cennet Demir: “Bizlere verdikleri hizmetler için çok teşekkür ederiz”

Çocuğuyla birlikte geziye katılan Cennet Demir, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu güzel yerleri görmek bize de nasip oldu. İki gün boyunca bizlere verdikleri hizmetler için çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Resim önizlemesi

Talha Emre Karanfil: “Gönlümüzce eğlendik, herkesin gelip görmesini isterim”

Gençlik Kampı’nda yeniden dizayn edilen survivor alanında gönlünce eğlenen ve Çukurbağ grubunda yer alan genç isimlerden Talha Emre Karanfil ise, “Tarsus güzel bir yer. Her insanın gelip görmesini isterim. Güzel duygular yaşattılar bize. Hepsine teşekkürlerimi sunuyorum. Gençlik Kampı da çok güzel. Her gencin buraya gelmesini dilerim. Çok eğlendik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.