Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ALİ EKBER YILDIRIM VE İRFAN DONAT, MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ‘MERCAN 100. YIL İKLİM VE ÇEVRE BİLİM MERKEZİ’Nİ GEZDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin paydaşları

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin paydaşları arasında yer aldığı ve ‘Üretmezsek Tükeniriz’ başlığıyla bu yıl 3.’sü yapılan ‘Küresel İklim Değişikliği Sürecinde Tarımsal Planlama Konferansı’ için kente gelen gazeteciler, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Mercan 100. Yıl İklim ve Çevre Bilim Merkezi’ni ziyaret ettiler. Usta gazeteciler Ali Ekber Yıldırım ve İrfan Donat, Mersin Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren ‘Mercan 100. Yıl İklim ve Çevre Bilim Merkezi’ni çok beğenerek tam not verdiler.

Usta kalemler; Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gençlere ve çocuklara armağan edilen bu merkezin, hem gençler hem de toplumun her kesimi için çok önemli bir merkez olduğunu ifade ettiler. Merkezden çok etkilendiklerini de dile getiren Yıldırım ve Donat, böyle merkezlerin ülkenin ve dünyanın geleceği açısından çok önemli olduğunun da altını çizdi.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin paydaşları arasında yer aldığı ve ‘Üretmezsek Tükeniriz’ başlığıyla bu yıl 3.’sü yapılan ‘Küresel İklim Değişikliği Sürecinde Tarımsal Planlama Konferansı’ için kente gelen gazeteciler, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Mercan 100. Yıl İklim ve Çevre Bilim Merkezi’ni ziyaret ettiler.  Usta gazeteciler Ali Ekber Yıldırım ve İrfan Donat, Mersin Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren ‘Mercan 100. Yıl İklim ve Çevre Bilim Merkezi’ni çok beğenerek tam not verdiler.

Usta kalemlerden, ‘Mercan 100. Yıl İklim ve Çevre Bilim Merkezi’ne tam not

Gazeteciler Ali Ekber yıldırı ve İrfan Donat’a merkezi, Mersin Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanı Dr. Kemal Zorlu anlattı ve Mercan 100. Yıl İklim ve Çevre Bilim Merkezi hakkında bilgiler verdi. Misafirlere ayrıca; Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Selçuk Şahutoğlu ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Bucuge eşlik etti.

İklim ve çevre temasıyla çocuklara çevre konusunda bilinç kazandırılması hedeflenen merkezi alanında uzman isimler keyifle gezdi. Usta gazeteciler Ali Ekber yıldırı ve İrfan Donat; Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gençlere ve çocuklara armağan edilen bu merkezin, hem gençler hem de toplumun her kesimi için çok önemli bir merkez olduğunu ifade ettiler. Merkezden çok etkilendiklerini de dile getiren usta gazeteciler, böyle merkezlerin ülkenin ve dünyanın geleceği açısından çok önemli olduğunun da altını çizdiler. Yıldırım ve Donat; gösteriler, gözlemevi seansları, iklim ve çevre sergileri ile Mersin ve çevre illerdeki çocuk ve gençlerin ziyaretine açık olan bilim merkezine, şehir içi ve şehir dışından tüm misafirleri de davet ederek, bu deneyimi yaşamalarını önerdiler.

Yıldırım: “Hem gençler için hem de toplumun her kesimi için çok önemli bir merkez”

Ali Ekber Yıldırım, iklim, bilim ve çevre kavramlarının yan yana gelmesinin öneminden söz ederek, “Gerçekten Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde hem gençler için hem toplumun her kesimi için çok önemli bir merkez olduğunu görüyorum. Ben açıkçası gezerken çok etkilendim. Buradan çok şey öğreneceğiz. Özellikle okul çağındaki öğrencilere bilim, çevre ve iklim kavramlarını anlatmamız, onların bunları konuşuyor olması bile ülkenin ve dünyanın geleceği açısından çok önemli