Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KADINLAR BÜYÜKŞEHİR’İN DESTEĞİNİ HER ALANDA HİSSEDİYOR

BÜYÜKŞEHİR TARSUS GENÇLİK KAMPI

BÜYÜKŞEHİR TARSUS GENÇLİK KAMPI SOSYAL AKTİVİTELERİN MERKEZİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

TARSUSLU MOTORLU KADINLAR KULÜBÜ, İLK ETKİNLİĞİNİ GENÇLİK KAMPI’NDA GERÇEKLEŞTİRDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’ne bağlı Tarsus Gençlik Kampı, geçtiğimiz aylarda oluşmaya başlayan ve halen üye kayıtlarını sürdüren ‘Tarsuslu Motorlu Kadınlar Kulübü’ üyelerini ağırladı.

Yatılı veya isteğe bağlı günübirlik olarak Gençlik Kampı’na gelen Tarsuslu Motorlu Kadınlar Kulübü üyesi kadınlar, uzman eğitmen nezaretinde motosiklet kullanımı ve trafikte nelere dikkat etmeleri konusunda bilgilendirildiler. Motosikletleriyle kamp içerisinde tur atan kadınlar, sosyal aktiviteler ve ikramlıklarla da keyifli dakikalar yaşadılar.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Tarsus Gençlik Kampı, sosyal ve kültürel aktivitelerin yanı sıra, kadınların toplumsal yaşama daha fazla entegre olabilmeleri için yürütülen çalışmalara da ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Tarsus Gençlik Kampı, geçtiğimiz aylarda oluşmaya başlayan ve halen üye kayıtlarını sürdüren ‘Tarsuslu Motorlu Kadınlar Kulübü’ üyelerini ağırladı.

Yatılı veya isteğe bağlı günübirlik olarak Gençlik Kampı’na gelen Tarsuslu Motorlu Kadınlar Kulübü üyeleri, uzman eğitmen Suat Afşin nezaretinde motosiklet kullanımı ve trafikte nelere dikkat etmeleri konusunda bilgilendirildiler. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu’nun da eşlik ettiği eğitim çalışmasında kadınlar, merak ettikleri konuları eğitmen Suat Afşin’e sorarak bilgi sahibi oldular.

Motosikletleriyle kamp içerisinde tur atan kadınlar, sosyal aktiviteler ve ikramlıklarla da keyifli dakikalar yaşadılar.

Kuru: “Kulübümüz bütün motor kullanan kadınlara açıktır”

Kulüp kurucuları arasında yer alan Beden Eğitimi Öğretmeni Gülay Kuru, kampta güzel bir eğitim aldıklarını söyleyerek, “Kulübümüz, 2 ay önce kurulmuş yeni bir kulüp. Amacımız; kadınların da hayatın her alanında olduğu mesajını veren bir farkındalık yaratmak. Bu farkındalık, neden motorların üzerinde olmasın? Biliyorsunuz Tarsus, Adana ile Mersin’in arasında kalmış, çok büyük bir ilçe. Adana ile Mersin’de Kadın Motor Kulübü var ve çok da aktifler. Ama bizim ilçemizde böyle bir kulüp yoktu. Bunun eksikliğini biz de hissediyorduk. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Güzel bir eğitim aldık. Kulübümüz bütün motor kullanan kadınlara açıktır” dedi.

Özdemir: “Büyükşehir’in desteği her zaman yanımızda”

Kulüp olarak yaz boyunca birçok aktivite yapmayı hedeflediklerini belirten kuruculardan Meryem Özdemir ise, Büyükşehir Belediyesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Kadınlara özel motor kulübünü kurduk ve Tarsus’ta olmayan bir oluşumu hayata geçirdik. Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı imkanlarla da etkinlikler yapıyoruz. Büyükşehir, Tarsus Gençlik Kampı’nın kapılarını bize açtı. Büyükşehir’in desteği her zaman yanımızda. Çok güzel ağırlandık. Yaz boyunca da birçok etkinliklerimiz olacak” diye konuştu.