Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tarsus Belediyesi tepki çeken bir karara imza attı

Mersin’de Hamile Kadının Görevlendirilmesi

Mersin’de Hamile Kadının Görevlendirilmesi Tepki Çekti

Mersin’in Tarsus ilçesinde, belediyeye bağlı Halk Market‘te satış elemanı olarak çalışan 5 aylık hamile Hacer Kaya, ani bir kararla Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne gönderildi. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bu günlerde, karnı burnunda sokakları süpüren Hacer Kaya hakkında Belediye Başkanı Ali Boltaç‘tan henüz bir açıklama gelmedi.

Görev Değişikliği Şaşkınlık Yarattı

Hacer Kaya, üniversite mezunu olup, Tarsus Belediyesi’ne bağlı bir şirkette satış elemanı olarak çalışıyordu. CHP’li Başkan Ali Boltaç’ın Kurban Bayramı öncesi yaptığı bu görevlendirme, sıcak havalarda karnındaki bebeği ile birlikte sokaklarda çöp toplamak zorunda kalan genç kadın için büyük bir sürpriz oldu.

Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Kaya’nın, hamileliği boyunca beden işçisi olarak sokaklarda çalıştırılması sosyal medyada büyük tepki çekti. Sosyal medya kullanıcıları, bu görevlendirmenin kabul edilemez olduğunu belirterek Başkan Boltaç’ı eleştirdi. Özellikle kadın kullanıcılar, hamile bir kadının bu şekilde çalıştırılmasının oldukça üzücü olduğunu vurguladı.

Benzer Olaylar Daha Önce de Yaşandı

Ali Boltaç‘ın göreve gelmesinden bu yana, kadro değişiklikleri ve sürgünlerin sık sık yaşandığı iddia ediliyor. Daha önce de 7 aylık hamile ve ayağından engelli bir kadın çalışanın Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne atanarak sokakta temizlik yaptırıldığı belirtiliyor. Ayrıca, belediyede görevli tiyatrocuların da tasarruf tedbirleri adı altında benzer şekilde görevlendirildiği iddialar arasında.

Boltaç Sessiz.