Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HAMZABEYLİ İÇİN DAYANIŞMA AĞI GENİŞLİYOR

Mersin Barosu, Çevre Mühendisleri

Mersin Barosu, Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şubesi ve Toroslar Belediyesi, Mersin’in Toroslar ilçesi Hamzabeyli Mahallesi’nde özel bir firma tarafından kurulmak istenen kalker ocağı ve kırma eleme tesisi için hazırlanan çevresel etki değerlendirme (ÇED) sürecini değerlendirmek için bir araya geldi.

Mersin İli Toroslar ilçesinde Hamzabeyli sınırları içerisinde yer alan ve çevre köyleri de etkileme potansiyeli taşıyan ve özel bir firma tarafından yapılması planlanan II A Grubu Kalker Ocağı Ve Kırma Eleme Tesisi projesi ile ilgili olarak hazırlan çevresel etki değerlendirme (ÇED) sürecini değerlendirmek üzere, Mersin Barosu Başkanı Av. Gazi Özdemir, Mersin Barosu Kent ve Çevre Komisyonu Başkanı Av. Derya Demir ve komisyon üyelerimiz Av. Sevim Küçük ve Av. Rıza Oğuz, Toroslar Belediyesi Başkan Yardımcısı Aslıhan Gücek, Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Dr. Sinan Can, Hamzabeyli Mahalle Muhtarı Sencer Erdoğan ve Çevre Mühendisi Mustafa Emre Özegel’in katılımıyla Mersin Barosu’nda istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Hamzebeyli Mahallesi için dayanışma ağının genişletilerek; çevre, insan ve doğadaki tüm canlıların sağlığını tehdit eden, Hamzabeyli’de kurulmak istenen kirli yatırımın önüne geçilmesi için bölge halkıyla mücadelelerinin süreceği belirtildi.

Çevre sorunlarının ve bölgemizde yapılması planlanan maden ocaklarına karşı iş birliği içinde yapılacak bilimsel çalışmalar ve etkinliklerin ele alındığı toplantıda, 5-11 Haziran Çevre Haftası’nda gerçekleştirilecek olan ortak etkinlikler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.