Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AHMET KAYA PARKI YENİLENİYOR

AHMET KAYA PARKI YENİLENİYOR,

AHMET KAYA PARKI YENİLENİYOR, ÇOCUKLAR GÜVENLİ OYUN ALANLARINA KAVUŞUYOR

Akdeniz Belediyesi; Çay Mahallesi’nde bulunan Ahmet Kaya Parkı’nda kapsamlı bir bakım onarım ve yenileme çalışması gerçekleştirdi. Eş Başkanlar Nuriye Arslan ve Hoşyar Sarıyıldız, parkta gerçekleşen yenileme çalışmalarını yerinde inceledi, parka gelen çocuklarla sohbet etti.

Akdeniz Belediyesi, vatandaşların dinlenmek ve temiz nefes almak, çocukların da gönüllerince eğlenmek için uğrak mekânı olan park ve yeşil alanlarda bakım ve yenileme çalışmalarına hız verdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Yaşar Kemal Parkı’ndan sonra Çay Mahallesi’nde bulunan Ahmet Kaya Parkı’nda da bakım çalışması başlattı. Parktaki oyun gruplarını yenileyen, basketbol sahasının zeminini kauçukla kaplayan ekipler, oyun grupları ile spor aletlerinin etrafındaki zemini de suni çimle kaplayıp çocuklar için daha güvenli bir hale getirdi. Parktaki ağaçlar ve çalı türü bitkiler de ekipler tarafından budanıp Ahmet Kaya Parkı daha güzel ve estetik bir görünüme kavuşturuldu.

“Çocuklarımıza daha güvenli oyun alanları sağlıyoruz”

Çalışmalar hakkında bir açıklama yapan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Nuriye Arslan; “Çocuklarımızın daha güvenli alanlarda eğlenip oyun oynayabilmeleri için ekiplerimiz parklarımızı yenileniyor. Geçmişte ciddi bir boş vermişlik hali yaşanmış bu parkımızda. Ailelerimizin ve çocuklarımızın parka rahatlıkla gelip dinlenmeleri ve oyun oynamaları için ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Mahallemize ve çocuklarımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.

“Çocuklarımızın beklentilerini göz önünde tutuyoruz”

Eş Başkan Hoşyar Sarıyıldız ise açıklamasında; “Çay Mahalleli hemşerilerimizin talepleri doğrultusunda Ahmet Kaya Parkımızı yeniliyoruz. Özellikle çocuklarımızın daha güvenli alanlarda eğlenip oyunlarını oynaması çok önem verdiğimiz bir konu. Parkımızda kapsamlı bir çalışma yürütülüyor, böylece halkımızın talebi de karşılanıyor. Parkı yenilerken çocuklarımızın beklentilerini de göz önünde tutuyoruz. Önümüzdeki süreçte park ve yeşil alanlarımıza yönelik yenileme hizmetimiz devam edecek. Kentimizi değiştirip dönüştüreceğiz ve yeni bir sayfa açacağız” şeklinde konuştu.

Muhtar Çapar’dan teşekkür…

Çay Mahallesi Muhtarı Abdullah Çapar ise; “Eş Başkanlarımızın gösterdiği duyarlılık için mahallem adına teşekkürlerimi sunuyorum. Göreve yeni seçilmelerine rağmen bu hızla çalışmalarından dolayı mutluyuz. Mahallemiz yıllarca kaderine terk edilmişti. Eş Başkanlarımızla beraber mahallemiz için ne hizmet gerekiyorsa sunacağız” ifadelerini kullandı.