Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AKDENİZDE HİÇ KİMSE YALNIZ DEĞİL

Akdeniz Belediyesi uzman ekipleri,

Akdeniz Belediyesi uzman ekipleri, ilçe sınırları içinde yaşayan her yaş ve kesimden vatandaşa dokunmaya, yanlarında olmaya devam ediyor. Özellikle yalnız yaşayan vatandaşlar ile depremzede aileleri düzenli ziyaret eden ekipler, çay, kahvelerini içip herhangi bir talepleri, ihtiyaç veya şikâyetleri olup olmadığını soruyor.

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, yalnız yaşayan, yardıma ihtiyacı olan veya depremzede vatandaşlar başta olmak üzere herkese ulaşıp dinliyor, dokunuyor. Evde Kişisel Bakım ve Temizlik Hizmeti ile bugüne dek binlerce insana ulaşan belediye görevlileri, zaman zaman kimsesiz ve yaşlı vatandaşları da evlerinde ziyaret ederek sağlık durumlarını kontrol ediyor. Vatandaşlarla kahve içip sohbet eden görevliler, ihtiyaç veya şikayetleri olup olmadığını soruyor, notlarını alıp ilgili birimlere aktarıyor.

“Ziyaretler beni çok mutlu ediyor”

Mersin’e 1981 yılında geldiğini ve çok uzun yıllardır yalnız yaşadığını dile getiren 64 yaşındaki Hatice Gündüz, “Tek başıma, kimseye muhtaç olmadan bugünlere kadar geldim. Son dönemde Akdeniz Belediyesi’nin ekipleri ara ara ziyaretime geliyor, halimi hatırımı soruyor. Oturup, kahve içiyoruz. Uzun yıllardır yalnız yaşadığım için bu ziyaretler beni mutlu ediyor. Beni arıyorlar, gelip misafir oluyorlar. Daha önce böyle bir şey olmamıştı. İnşallah bundan sonra da ziyaretler devam eder” dedi.

“Siyasete değil, insana sunulan hizmete bakarım”

Ailesiyle birlikte Adıyaman’dan Mersin’e göç eden depremzedelerden biri olan Mustafa Kılıç ise, Akdeniz’de 11 aydır yaşadıklarını anlattı. Kılıç, “Allah razı olsun, geldiğimiz günden beri Akdeniz Belediyesi’nden epey bir destek aldık. Gıda kolisi ve alışveriş kartı verdiler, ayrıca kıyafet yardımı aldık. Kısa bir süredir burada olmamıza rağmen aile olarak yapılan hizmetlerden memnunuz.

Yardımların yanı sıra ekipler sürekli bizi arıyor, soruyor. Bazen de ziyaretimize geliyorlar, bir eksiğimiz var mı yok mu soruyorlar. Bu bizi daha da mutlu ediyor. Mersin’de yapılan hizmetlerden, özellikle Akdeniz’de yapılan hizmetlerden çok memnunum. Ben araştıran biriyim, hiçbir şeye de siyasi bakmam, hizmetlere bakarım. Başkana başarılar dilerim. İnşallah önümüzdeki seçimi kazanı