Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AKDENİZİN SOKAKLARI YENİLENİYOR VATANDAŞLARIN YAŞAMI KOLAYLAŞIYOR

Akdeniz Belediyesi, merkez-kırsal bölge

Akdeniz Belediyesi, merkez-kırsal bölge ayırımı yapmadan ilçeye bağlı 65 mahallede bir yandan asfalt kaplama ve yama, diğer yandan yeni yol açma, kaldırım ve kilit taşı yenileme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

 

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, güçlenen araç, gereç ve personel desteği ve hazırladığı planlama kapsamında ilçe sınırlarında yer alan mahallelere hizmet veriyor, vatandaşların yaşamını kolaylaştırıyor. Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ın, geçen haftalarda mahalle sakinlerine yapılacağına dair söz verdiği Yanpar Mahallesi’ndeki 3 sokağa çıkarma yapan ekipler, harçlama, kumlama, ardından da kilit taşı döşeme çalışmasını tamamladı.

 

İhtiyaç duyan her mahalleye hizmet ulaşıyor

 

Hal Mahallesi 6060 sokak üzerinde ömrünü tamamlayan kilit taşlarını sökerek asfalt kaplama çalışması ile Huzurkent Köselerli Mahallesi genelinde asfalt yama çalışmasını tamamlayan fen işleri ekipleri, Karaduvar ve Şevket Sümer mahallelerinin muhtelif sokaklarında asfalt yama, kilit taşı ve kaldırım tamiratı yaptı. Vatandaşlar veya kamu kurumlarının bazı taleplerine de yanıt veren ekipler, Bahşiş Mahallesi Muhtarlığının ihtiyaç duyduğu bazı kaynak işleri ile Adanalıoğlu Mahallesi Reşit Can Ortaokulu’nun spor sahasının kale direklerinin kaynak işlerini tamamladı.

 

Engelli dubaları konuldu, pazaryerlerine seyyar WC yerleştirildi

 

Mahmudiye ve Nusratiye mahallelerinde yaşayan engelli vatandaşların talebi üzerine evlerinin önünde duba montajı yapan ekipler, yine Nusratiye Mahallesi’nde engelli park şablon çizimi; Mersin Millet Bahçesi ile Karaduvar taziye evinde de boya yenileme çalışması gerçekleştirdi. Öte yandan ekipler ayrıca Çay, Çilek ve Karacailyas mahallelerinde kurulan ve binlerce insanın alışveriş yaptığı pazaryerlerine seyyar WC’ler kurarak pazarcı esnafı ve vatandaşların yaşadığı bir sıkıntıyı ortadan kaldırmış oldu.