Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ANNELERİN HAYALİNİ KURDUĞU BİR DÜNYA KURULSUN

AKDENİZ BELEDİYESİ EŞ BAŞKANI

AKDENİZ BELEDİYESİ EŞ BAŞKANI ARSLAN:

“ANNELERİN HAYALİNİ KURDUĞU BİR DÜNYA KURULSUN”

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Nuriye Arslan, “Anneler Günü” dolayısıyla Özgürlük Mahallesi Kültür ve Sanat Evi’nde düzenlenen etkinliğe katıldı. Anneliği tarif etmenin çok zor olduğunu söyleyen Arslan; “Annelik duygusunun bugüne dek bir ölçüsü yapılamadı, yapılamaz da. Çünkü sınırsız sevgi, merhamet ve fedakârlık demektir annelik. Annelerin hayal ettiği bir dünya kurulsun istiyoruz. Çünkü annelerin hayalini kurduğu dünyada gözyaşı yok, kavga ve savaş yok” dedi.

Akdeniz Belediyesi’ne bağlı Özgürlük Mahallesi’nde hizmet veren Kültür ve Sanat Evi’nde Anneler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, hem farklı alanlarda kurs ve eğitim alan Akdenizli kadınlar hem de çocukları gönüllerince eğlendi. Etkinlikte kursiyerlerin el emeği göz nuru eserleri de büyük beğeni topladı. Başkan Yardımcısı Gülbahar Kuş, Meclis üyeleri ile Özgürlük Mahallesi Muhtarı Ömer Erguvan’ın da katıldığı buluşmada çocuklar, kursiyer annelerinin geri dönüşüm ürünlerinden tasarladığı özel kıyafetleri giyerek defile gerçekleştirdi, kültür sanat evinde müzik eğitim alan çocuklar ise bağlama eşliğinde Türkçe ve Kürtçe şarkılar söyledi.

“Annelerin hayal ettiği dünyada, gözyaşı yok, kavga ve savaşlar yok”

Anneler günü dolayısıyla gerçekleşen etkinliğe katılımları için annelere teşekkür eden Eş Başkan Nuriye Arslan, “Annelik duygusunu ifade etmek çok zor… Bu duygunun bir ölçüsü yapılamadı yapılamaz da. Çünkü sınırsız bir sevgi, sınırsız bir merhamet ve sınırsız bir özveri ve fedakarlığa sahiptir annelik. Bu anlamda yeryüzündeki bütün annelerin anneler günü kutlu olsun. Annelerin hayal ettiği bir dünya kurulsun istiyoruz. Çünkü annelerin hayal ettiği dünyada gözyaşı yok, kavga, savaş yok. Tam tersine sevgi isteyen, huzur, adalet, özgürlük isteyen bir dünyadır, annelerin hayali. Annelik duygusu işte bu kadar güzel ve ince bir düşüncedir” ifadelerini kullandı. Renkli etkinlik, hep birlikte çekilen halayların ardından sona erdi.

Mersin Çocuk Hakları Derneği ile ortak etkinlik

Diğer yandan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Nuriye Arslan, Mersin Çocuk Hakları Derneği ile Akdeniz Belediyesi iş birliğinde, Turgut Reis Mahallesi Kültür ve Sanat Evi’nde organize edilen etkinliğe de katıldı. Renkli görüntülere sahne olan kahvaltılı buluşmada çocuklar ve anneleri keyifli dakikalar geçirdi.

Çocuk Hakları Derneği Başkanı Sabahat Aslan’ın da katıldığı buluşmada, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde yapılması planlanan Çocuk Hakları Festivali için de görüş alışverişinde bulunuldu.