Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN GÜLTAK 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Gazeteciliğin bir kamu hizmeti

Gazeteciliğin bir kamu hizmeti olduğunun altını çizerek Basına destek vermeye devam edeceklerini vurgulayan Başkan Gültak; “Hakikati ortaya çıkarmak için çalışan, halkın doğru ve tarafsız haber alma hakkı için her türlü zorlu koşula rağmen fedakârlıkla mücadele eden Basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyorum” dedi.

Medya’nın; demokratik toplumlarda halkın sesi ve nefesi olduğunun altını çizen Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; “Günümüzde iletişim teknolojilerinin ilerleyip yaygınlaşması ile bugün çok daha etkili bir güç ve kapasiteye ulaşan Basın; toplumların düşünce ve fikir özgürlüğünün ilerlemesine de katkı sunan önemli bir güçtür. Zira meşakkatli bir mesleği icra eden basın emekçileri, kamu adına hareket ederek doğru ve tarafsız haberlerle halkı bilgilendirir; katılımcı ve hesap verebilir yönetimlerin oluşumuna katkıda bulunur. Tabi gazetecilik mesleğini ifa ederken de mesleki etik kuralların ihmal edilmemesi; dürüst, objektif, tarafsız ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışı hayati bir önem taşır. Bu nedenle; gece-gündüz, kar-kış demeden, toplumu doğru bilgilendirmek adına bu zor görevi icra eden basın mensuplarımızın emeğini takdir ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Gültak, basın çalışanlarının sorunlarının çözüme kavuşmasının, haklarının iyileştirilip hak ettikleri hayat şartlarına kavuşturulmasının basını daha güçlü ve etkili kılacağının altını çizdi. “Gazeteciliğin, bir kamu hizmeti olduğu asla unutulmamalıdır. Bu nedenle gücümüz ve imkânlarımız ölçüsünde basın-yayın kuruluşlarımıza destek vermeye, her koşulda gazetecilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diyen Başkan Gültak, mesajını şu sözlerle sonlandırdı;

“Gücünü; kamuoyuna ışık tutup aydınlatmak ve toplumu bilinçlendirmek amacıyla kullanan, hakkı ve hakikati ortaya çıkarmak için mücadele veren basın mensuplarımıza şükranlarımı sunuyorum. Haber, yorum ve eleştirileriyle bizlere yol gösteren, Akdeniz’i değiştirip geleceğe taşıyan hizmet ve projelerimizin tanıtımının yanı sıra, kent ve ülke kamuoyuna ulaşmasını sağlayan basın emekçilerimize teşekkür ediyorum. Bu duygularla; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor; basın mensuplarımız ve ailelerine sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum.”