Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YKS VE LGS KURSLARI İÇİN ÖN KAYIT BAŞVURULARI BAŞLADI…

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Tarsus’tan Anamur’a kadar hizmet veren Kurs Merkezlerinde ücretsiz LGS ve YKS kursları için ön kayıt başvuruları 24 Haziran’da başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Tarsus’tan

LİSE VE ÜNİVERSİTE ADAYLARI BU SENE DE SINAVA BÜYÜKŞEHİR’LE HAZIRLANACAK

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Tarsus’tan Anamur’a kadar hizmet veren Kurs Merkezlerinde ücretsiz LGS ve YKS kursları için ön kayıt başvuruları 24 Haziran’da başladı. LGS kursuna başvurular en yakın kurs merkezinden şahsen yapılıyor. YKS kursu için ise öğrenciler mersin.bel.tr adresinden ya da TEKSİN üzerinden online başvuru yapıyor. Ön kayıt başvuruları 26 Temmuz’a kadar devam edecek. Kaydı onaylanan öğrencilere mesajla bilgi verilecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde Tarsus’tan Anamur’a kadar faaliyet gösteren Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinde, 2024-2025 yılı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kursları için ön başvuru kayıtları 24 Haziran’da başladı. YKS hazırlık kursları için öğrenciler mersin.bel.tr adresinden ya da TEKSİN üzerinden online başvuru yapıyor. LGS kursuna başvurular ise en yakın kurs merkezinden şahsen yapılıyor. Başvuru yapmak isteyenler başvuru şartlarına ve en yakın kurs merkezi adreslerine, mersin.bel.tr adresinden ya da TEKSİN üzerinden ulaşabilir. Ön kayıt başvuruları 26 Temmuz’a kadar devam edecek. Kaydı onaylanan öğrencilere mesajla bilgi verilecek.

Bugüne kadar binlerce öğrencinin sınavlara hazırlandığı 11 YKS ve 18 LGS kurs merkezinde öğrenciler hem eğitim, hem de sosyal alanlarda destekleniyor. Kurs hizmetlerinin yanı sıra rehberlik, aile ziyaretleri, etüt çalışmaları, motivasyon seminerleri gibi pek çok alanda hizmet veren Büyükşehir, yeni eğitim öğretim döneminde de öğrencilerini bekliyor.

İşlek: “Başarılarımızı bu yıl da sürdüreceğiz”

Akdeniz Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi Müdürü Fatih İşlek, ön kayıt başvuruları hakkında bilgi vererek, “Öğrencilerimiz 11 YKS ve 18 LGS Kurs Merkezimiz için, 24 Haziran-26 Temmuz tarihleri arasında başvuru yapabilecekler. YKS hazırlık öğrencilerimiz için ön kayıt başvuruları mersin.bel.tr internet adresimizden veya TEKSİN uygulaması üzerinden alınacaktır. LGS hazırlık öğrencilerimiz ise, kendilerine en yakın kurs merkezlerimize bireysel olarak başvuruda bulunabilecekler. Ön kayıt başvuru süreci tamamlandıktan sonra, başarı ve ekonomik durum kriterlerine bakılarak kaydı onaylanan öğrencilerimize mesajla bilgi verilecektirŞimdiye kadar kurs merkezlerimizde birçok başarı elde ettik. Bu yıl da başarılarımızı sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi.