Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Demircan’dan Memur ve Emekli Zammı Tepkisi

Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, “Memur ve emeklilerin gelecekleri bankalar tarafından ipotek altına alınmış durumda” dedi.

Demokratik Sağlık Sen Genel

Yetkili Sendikanın Attığı İmzanın Acı Reçetesi Kamu Çalışanlarını Yakıyor

Yetkili sendikası Memur-Sen’in kapalı kapılar ardından attığı imzaların bugün memur ve emekliyi mağdur ettiğini anlatan Demokratik Sağlık Sen Başkanı Togan Demircan, “Tarihi kazanımlar sonucu geldiğimiz nokta memurun ve emeklinin gelecekleri bankalar tarafından ipotek altına alınmış durumda. Yani faiz lobisi muvaffak oldu. Memur ve emekli aylıklarının belirlenmesinde etkin rol oynayan yetkili sendikanın yetkiyi eline aldığı günden beri yıllık bazda % 8 % 10 gibi sembolik rakamların altına kapalı kapılar ardında attığı imzanın acı reçetesi bugün kamu çalışanlarını başta olmak üzere emekliler ve tüm kesimleri cayır cayır yakmakta” diye konuştu.

togandemircan

Memur ve Emekliye Yapılan Enflasyon Farkı Zam mıdır ?

Demircan şunları söyledi, “Bir aydır haber kanalları gün içinde ve ana haber bültenlerinde ……”memur ve emekliye şu kadar zam” haberlerini vermekteler. Allah aşkına enflasyon farkı zam mıdır? Vatandaş enflasyondan doğan farkı altı ay boyunca finanse etmekte, altı ayın sonunda bugün Tüik tarafından enflasyon hesabında kullandığı açıklanan komik oranlar üzerinden aylık ve yıllık bazda enflasyon oranları açıklanmakta, haziran ayı için bu oran 1,64. Tüik bir şekilde günü kurtarıyor peki ya çarşı pazarın gerçek değerleri ile cebelleşen memur, işçi, emekli, dul, yetim ne yapacak. Bu insanların vebali kim de? Yetkili sendika nuru- pak, üzerine vazife olmayan ulusal ve uluslar arası konularda ahkâm kesmeye devam ediyor”

Malum Sen Başkanı Holding Patronu Gibi Açıklamalar Yapıyor

“1007 kazanım dediler, memurun kazanımı nedir? Açlık sınırının üzerinde yoksulluk sınırının altında almış olduğu maaş mı? Bakıyoruz cılız bir ses % 10 refah payı talep ediyor. Memur sen’in bilmem hangi il temsilcisi. Sizin genel başkanınız yok mu? Şöyle çıkıp “memura ve emekliye % 100 seyyanen zam istiyoruz” diyebilecek. Anlaşılan yok. Ama mesele yetkili sendika başkanının üzerine vazife olmayan bir konu olmuş olsaydı Gazi Meclis’e parmak sallar, balans ayarı vermeye çalışırdı. Çalışanların ve emeklilerin menfaatine tek bir çivi çakmıyorlar, dış bir gözlemci olarak değerlendirdiğimizde emekçinin yanında durması gereken kişinin holding patronu, ceosu gibi açıklamalar yaptığını görüyoruz. Biraz daha yüzlerini kızartsalar “her şey para demek değil” veya “ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin” diyecekler”

Devletin Memuru Geçinemiyor

Buradan çalışanların içinde bulunduğu durumu siyasi parti temsilcilerinin görmek istemeyişlerini de anlamlandırmıyoruz. Bizler sizlerin öngörüsüz sendika temsilcileri ile imza ettiğiniz 2023 ağustos ayı oranlarının buharlaştığını yeniden dikkatinizi çekerek ifade etmek istiyoruz. Devletin memuru ge-çi-ne-mi-yor. Artık bunu daha anlaşılır bir şekilde heceleyerek ifade etmek durumundayız. Elinizi vicdanınıza koyarak eşi çalışmayan bir memurun veya emeklinin bu ücretlerle insani bir şekilde, kredi kredi kartı batağına saplanmadan yaşam sürebileceğine ihtimal veriyor musunuz? Veriyorsanız sözün bittiği yerdeyiz. Toplu sözleşme metninde bulunan maddeler gerektiğinde revize edilebilir. Basiretsiz bir şekilde yetkili sendika ile kamu işveren heyeti tarafından imza altına alınan yedinci dönem toplu sözleşmesi mali haklarının ivedi bir şekilde günümüz şartlarında revize edilmesi gerekmektedir. Yetkili sendikayı bu manada etkin bir sendikacılık yapmaya davet ediyorum” (BSHA