Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milletvekili Ekmen’den Mersin Mobilya Fuarına Ziyaret

DEVA Partisi Genel Başkan

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Mersin Mobilyacılar Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Mobilya Fuarı’nı son gününde ziyaret ederek sektörün paydaşlarıyla bir araya geldi.

Fuarı Dernek Başkanı Muhammed Sadık Özkan, DEVA Partisi Mersin İl Başkanı Taner Işıkbay, Toroslar Belediye Başkan Adayı Sultan Aydoğan, Yenişehir Belediye Başkan Adayı Faik Tok ve Mezitli Belediye Başkan Adayı Nihat Özen ile birlikte gezen Ekmen, sektörün paydaşlarıyla yaşadıkları sorunlar ve talepleri üzerine görüşmeler gerçekleştirdi.

 

Mersinli mobilyacıların en önemli taleplerinin; mobilya üreticilerini, hammadde üreticilerini, tedarikçilerini ve lojistikçilerini bir araya getirecek, iç pazarı ve ihracatı geliştirecek bir “Mobilya üretim merkezi” oluşturmak olduğunu aktaran Ekmen, geçen sene yaşanan yangın ve can kayıplarının böyle bir merkezin sadece ticari değil iş güvenliği açısından da gereklilik olduğunu ifade etti.

Milletvekili Ekmen, fuar alanını gezerken esnaf ve vatandaşın bu etkinlikten son derece memnun kaldıklarını gözlemlediğini ifade ederek; bu tarz fuar ve kongre çalışmalarının üretim ve ticaret hacmini artırması için her sektörde ulusal ve uluslararası ölçekte yaygınlaştırılması gerektiğini ifade etti.

Genel Başkan Yardımcısı Ekmen, Mersin il teşkilatının da kendisine eşlik ettiği bu ziyarette gerekli notlarını aldıklarını ve destek olmak için sektörün sesini duyurmaya çalışacaklarını ifade etti