Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YAZ DOSTUM KONSERLERİ İLE MERSİNLİLER MÜZİĞE DOYUYOR

Kent genelinde kültür ve sanat etkinliklerinin daha ulaşılabilir olması için faaliyetlerini sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Yaz Dostum’ konserleri ile kentlilere müzik ziyafeti yaşatmayı bu sene de sürdürüyor.

Kent genelinde kültür ve

BÜYÜKŞEHİR’İN KENT ORKESTRASI MÜZİK ZİYAFETİ YAŞATMAYA DEVAM EDİYOR

Kent genelinde kültür ve sanat etkinliklerinin daha ulaşılabilir olması için faaliyetlerini sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Yaz Dostum’ konserleri ile kentlilere müzik ziyafeti yaşatmayı bu sene de sürdürüyor.

Bu sezon klasik müzik dinletisi ile start veren Kent Orkestrası’nın yeni durağı Kültür Park oldu. Son dönemin sevilen parçalarını akustik bir versiyonla çalan orkestra,  hem herkese keyifli anlar yaşattı hem de sergilediği performans ile müzikseverlerden tam not aldı.

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte yüzünü cadde ve sokaklara, meydanlara çeviren Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası yaz akşamlarının en güzel eşlikçisi olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı koordinesinde başlatılan ‘Yaz Dostum’ konserleri ile Büyükşehir, kentlilere müzik ziyafeti yaşatmayı bu sene de sürdürüyor.

Klasik müzik, akustik, yayla konserleri gibi birbirinden farklı tarzlarla müzikseverlerle buluşan ve bu sezon klasik müzik dinletisi ile start veren Kent Orkestrası’nın yeni durağı Kültür Park oldu. Son dönemin sevilen parçalarını akustik bir versiyonla çalan orkestra, vatandaşlara zaman zaman duygulu anlar yaşatırken zaman zaman keyifli anlar yaşattı. Deniz manzarası eşliğinde herkesin hep bir ağızdan şarkı söylediği ve eğlenceli dakikalar geçirdiği konserde, orkestranın sergilediği performans müzikseverlerden tam not aldı.

Matyar: “Vatandaşlarımız yaz boyunca müzik ve sanata doyacak”

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür Hizmetleri ve Sanat Toplulukları Şube Müdürü Eylem Matyar, Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşları yaz boyunca müzik ve sanata doyuracaklarını ifade etti Matyar, “Yaz boyunca planladığımız konserlerimiz olarak akustik, klasik sahne konserlerimiz ve yaylalarımızda Türk halk müziği konserlerimiz olacak. Bütün halkımızı sanat ve müzikle doyurmayı planlıyoruz ve herkesi bekliyoruz” dedi.

Büyükten küçüğe herkes konserde keyifli zaman geçirdi

Etkinliğe arkadaşıyla birlikte katılan Dilek Böke, konseri çok beğendiğini belirterek, “Konsere ilk defa geldik ama çok memnun kaldık. Orkestra çok güzel. Çok eğlendik” dedi.

Konseri dinlemeye gelen Destan Leblebici de “Mersin’de yaşıyoruz ve dönem dönem konserlere denk geliyoruz. Çok keyifli ve eğlenceli. Son dönemlerde yaşanan olumsuz olaylardan sonra insanlar mutlu oluyor ve sosyalleşiyor” diye konuştu.

Konsere kardeşi ile gelen müzik öğretmeni İpek Yıldız, “Solistin sesi çok güzel. Orkestra sanatçıları da çok kaliteli. Çok keyif aldık. Hem eşlik ettik hem dinledik. Çok memnun kaldık” derken müzik öğretmeni olan bir diğer kardeş Özlem Yıldız ise, “Çok keyifli bir akşam oldu. Hem solistin sesi hem de çalan orkestra çok kaliteli. İnsanlarla beraber iç içe olmak, aynı coşkuyu, aynı duyguyu paylaşmak benim için çok keyifli. İnsanlara moral oluyor. Yazın yapacak hiçbir şey olmuyor ve bu şekilde güzel zaman geçiriyoruz. Daha önceki yapılan konsere tek gitmiştim tek gittiğimde bile keyif aldım. Çok güzel düşünülmüş” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlardan Mehmet Sur konserin çok güzel geçtiğini söyleyerek, “Her kesimden insanın eğlenebileceği düzeyde düzenlenmiş bir konser olmuş. Açık havada eğlenmesi çok hoş bir şey oldu. Hem romantik hem otantik bir ortam. Bu ekonomik darboğazda sosyalleşmenin çok ötesine gitmiş. İnsanlar bu tür etkinliklerle sosyalleşiyor. Bizde rahat bir nefes aldık. Mersin zaten başlı başına güzel. Böyle etkinliklerin olması daha da güzelleştiriyor olayı” sözlerine yer verdi.