Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN SEÇER SÖZÜNÜ TUTTU: ÇALIŞANLARA, VELİLERE VE MUHTARLARA HEDİYELERİ VERİLDİ

Yerel seçimlerden önce mesai

Yerel seçimlerden önce mesai arkadaşlarına hediye sözü veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sözünü tuttu. 11 bin çalışanın yanı sıra Büyükşehir’in Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinden faydalanan 7 bin 200 öğrencinin velilerine ve Mersin’in muhtarlarına hediyelerini gönderen Başkan Seçer, kentte seçim coşkusunu ve bayram coşkusunu bir arada sürdürüyor.

MERSİN / (FOTOĞRAFLI / GÖRÜNTÜLÜ)

Yerel seçimlerden önce mesai arkadaşlarına hediye sözü veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sözünü tuttu. 11 bin çalışanın yanı sıra Büyükşehir’in Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinden faydalanan 7 bin 200 öğrencinin velilerine ve Mersin’in muhtarlarına hediyelerini gönderen Başkan Seçer, kentte seçim coşkusunu ve bayram coşkusunu bir arada sürdürüyor.

5 yıllık görev süresini başarılı bir şekilde geçirmesini sağlayan ve gece gündüz demeden Mersinlilere hizmet eden mesai arkadaşlarını Ramazan Bayramı öncesi unutmayan Seçer, hediyelerini kentin dört bir yanındaki çalışanlarına, Büyükşehir’in Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinden faydalanan 7 bin 200 öğrencinin velilerine ve il genelindeki 806 mahallenin muhtarlarına ulaştırdı.

Demirci: “Başkan Seçer sözünü tuttu, birçok sözü de tutacağına inanıyorum”

Çocuğu Büyükşehir’in kurs merkezlerinden yararlanan veli Emine Demirci, verilen hediyenin anlamlı olduğunu ama en anlamlı hediyenin mahallelerinde bir Kurs Merkezi bulunması olduğunu vurguladı. Daha önce yüksek fiyatlar nedeniyle kızının dershaneye gitmediğini belirten Demirci, “Burada öğretmenlerin velilere ve öğrencilere çok büyük ilgi ve alakası var. Her ay bizi öğrenciler hakkında bilgiler sunuyorlar, bizi yönlendiriyorlar. Bütün çocukların eğitim hayatının eşit olması gerekiyor. Bu konuda öğrencilerimize çok değer veriyorlar. Bütün belediyelerin bu konuyu örnek alması gerektiğine inanıyorum. Başkan Seçer sözünü tuttu, verdiği tüm sözleri de tutacağına inanıyorum” diye konuştu.

Ekonomik nedenlerden dolayı çocuğunu özel bir dershaneye veremeyen Ayfer Altungün, Büyükşehir sayesinde çocuğunun eğitim hayatından geri kalmadığını belirtti. Büyükşehir’in her anlamda öğrencilere destek olduğunu belirten Altungün, “Vahap Bey’e sözünü tuttuğu ve bize gönderdiği hediyeler için çok teşekkür ederiz. Tüm Mersin halkının ve Vahap Seçer’in bayramını kutluyorum nice bayramlar diliyorum” sözlerine yer verdi.

Hediyelerin dağıtımında yer alan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı personeli Ece Yılmaz, “Bugün burada personellerimize Sayın Başkanımızın hediyesi olan bayram kolilerini teslim ediyoruz. Veliler çok memnun bu durumdan, muhtarlarımız da aynı şekilde. Başkanımızın vermiş olduğu bu güzel hediye paketi için geri dönüşlerimiz de çok güzel. Biz de çok teşekkür ediyoruz” diyerek, tüm Mersin halkına iyi bayramlar diledi.

Başkan Seçer’in verdiği sözü tuttuğunun altını çizen Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı personeli Neslihan Tukta, “Başkanımız seçimi kazanırsak bize bu hediyeleri vereceğini söylemişti ve sözünü tuttu. Biz de hediyelerimizi aldık. Mersin halkının ve başkanımızın bayramını kutluyorum” dedi.

Özkan: “Başkanın sözünü tuttuğunu ve işçilerine sahip çıktığını gördük”

Bayramı iki kez yaşadıklarını söyleyen Halkkent Kurs Merkezi’nde edebiyat öğretmeni olan Bedirhan Özkan, “Seçimden önce Vahap Başkanımız bize hediye sözü vermişti. Hem onları aldık hem de seçimi kazandığı için ikinci kez bayramı yaşamış olduk. Kendisine teşekkür ediyoruz, kendimizi değerli hissettik. Başkanımızın sözünü tuttuğunu ve işçilerine sahip çıktığını gördük” diyerek, çalışanların ve tüm Mersin halkının bayramını kutladı.