Her geçen gün gelen zamlarla birlikte alım gücünün azalmasının ardından Başkan Vahap Seçer’den kadrolu işçilere ‘Sürpriz’ zam geldi. Geçtiğimiz günlerde yemek ücretlerinde yapılan düzenlemenin ardından, sözleşme tarihi olan 1 Mart 2024 beklenmeksizin Büyükşehir ve MESKİ’de çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına 1500 TL ek zam yapılmasını içeren ek protokol Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok, MESKİ Genel Müdürü İrfan Korkmaz ve Belediye-İş Sendikası Mersin 1 Nolu Şube Başkanı Nail Kaya arasında imzalandı.
İmza töreninde konuşan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok, Başkan Vahap Seçer’in ‘Nasıl bir iyileştirme yapılabilir?’ sözlerinin ardından yapılan çalışmalar neticesinde Toplu İş Sözleşmesi tarihi olan 1 Mart 2024’ün beklenmeyerek, ek protokol ile kadrolu personelin maaşlarında düzenlemeye gittiklerini söy
ledi.