Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YANLIŞ TARIM POLİTİKALARI NEDENİYLE ÜRETİCİLER HER YIL ARTAN BİR MAĞDURİYET YAŞIYOR

İYİ PARTİLİ KOCAMAZ, MERSİNLİ

İYİ PARTİLİ KOCAMAZ, MERSİNLİ ÜRETİCİLERİNİN FERYADINI MECLİS’E TAŞIDI: “ÜRETİCİLERİMİZ ATA YADİGARI OLAN 20-30 YILLIK BAHÇELERİNDEN AĞAÇLARINI SÖKMEYE BAŞLAMIŞTIR”

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, Mersin ekonomisi için büyük önemi olan şeftali, nektarin üreticilerinin yaşadıkları sorunları TBMM’nde bir kez daha gündeme taşıdı.Mersin’de çiftçilerin ağaçlarını sökmek zorunda kaldığını vurgulayan Kocamaz, marketlerde 30-40 TL’ye satılan nektarine 5 TL fiyat verilmesinin çiftçilerin ne kadar sahipsiz bırakıldığını bir kez daha gösterdiğini vurguladı, Hükümeti ve Tarım Bakanlığını acilen göreve davet etti.

HÜKÜMETİN YİRMİ İKİ YILDIR İZLEDİĞİ YANLIŞ TARIM POLİTİKALARI NEDENİYLE ÜRETİCİLER HER YIL ARTAN BİR MAĞDURİYET YAŞIYOR

Çiftçinin, üreticinin, esnafın, asgari ücretlinin ve emeklinin yanında olmaya ve sorunlara her fırsatta dikkat çekmeye ve dile getirmeye devam eden İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, narenciyeden sonra sert çekirdekli meyve üreticilerinin ve özellikle bu dönemde hasadı gerçekleşecek nektarin yetiştiricilerinin mağduriyetini ve oluşan zararları TBMM’nde bir kez daha gündeme taşıdı.

Mersin’in her türlü sebze ve meyvenin üretilebildiği önemli bir tarım kentidir olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Milletvekili Burhanettin Kocamaz,çiftçilerin, üreticilerin, halcilerin ve nakliyecilerin düştüğü durumun, yaşadığı problemlerin sebebinin Hükümetin yirmi iki yıldır izlediği yanlış tarım politikaları nedeniyle üreticilerin her yıl artan bir mağduriyet yaşadığını vurguladı.

Kocamaz ayrıca, girdi maliyetlerinin yüksekliği, tarımda planlamanın olmaması ve çiftçilere verilen desteğin azlığına dikkat çekti.

Milletvekili Kocamaz konuşmasında,”Geçtiğimiz hasat döneminde narenciye üreticileri perişan olmuş, meyveler dallarda kalmış, milyonlarca zarara uğramış, büyük bir kısmı ağaçlarını sökmek zorunda kalmıştı. Bu yıl da sert çekirdekli meyve üreticileri aynı kaderle baş başa. Üzülerek belirtmek gerekirse nektarin hasadı başlamış, ağaçta 9-10 liraya mal olan nektarine tüccar 5 TL teklif etmekte, âdeta üretmemeye zorlamaktadır. Nektarin üreticileri buna acilen bir çözüm bekliyor” şeklinde konuştu.

MİLLETVEKİLİ KOCAMAZ “ÇİFTÇİLER SAHİPSİZ BIRAKILIYOR”

Konuşmasının sonunda marketlerde 30-40 TL’ye satılan nektarinlere 5 TL fiyat verilmesinin çiftçilerin ne kadar sahipsiz bırakıldığını bir kez daha gösterdiğine dikkat çeken Kocamaz, Hükümeti ve Tarım Bakanlığını acilen göreve davet etti.