Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’li Yılmaz’dan 19 Mayıs mesajı

19 MAYIS UMUT OLDU

19 MAYIS UMUT OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi Mezitli İlçe Başkanı Av. Ulaş Yılmaz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim doğum günüm” dediği 19 Mayıs’ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de doğduğu gün olduğunu vurgulayarak, “19 Mayıs umut oldu” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli İlçe Başkanı Av. Ulaş Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı.
Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı gün olan 19 Mayıs’ın tarihi bir dönüm noktası olduğuna vurgu yapan Yılmaz, “Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesinin meşalesini yaktığını söyledi.

19 MAYIS, ESARETİN BİTTİĞİ GÜNDÜR
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “19 Mayıs benim doğum günüm” sözlerini anımsatan Yılmaz, mesajında şunları kaydetti: “Emperyalizme karşı kazanılan zaferin adı olan 19 Mayıs, esaretin bittiği gündür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de doğduğu gün olan 19 Mayıs umut oldu. Atatürk’ün tarihsel görevini kararlılıkla sürdürecek, laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacağız. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum, bağımsızlık mücadelesinin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum.”