Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BİZDEN MEMNUN OLANLARI ‘HİZMETE’ OY VERMEYE DAVET EDİYORUZ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Onur Mobilya’da çalışan işçilerle öğle yemeğinde buluştu. 5 yıl boyunca Mersin’in her ilçesine ve her kesimine hiçbir ayrım yapmadan hizmet ettiklerini belirten Seçer, “Hizmetlerimizden memnun olanları hizmete oy vermeye çağırıyoruz” dedi. Seçimlerden sonra da görevlerine devam edeceklerini aktaran Seçer, “Mersin’i çok daha iyi yerlere getirmek için nasıl bugüne kadar çalıştıysak bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Onur Mobilya’da çalışan işçilerle öğle yemeğinde buluştu.

“Hiçbir ayrıma fırsat vermeden 5 yıl hizmet ettik”

Yemek öncesi işçilere seslenen Başkan Seçer, 2019’da insanların kendisiyle ilgili endişeleri olduğunu ancak yapılan hizmetleri gördükten sonra fikirlerinin değiştiğini ifade ederek, “ ‘Hizmetleri nasıl olacak? Vatandaşlara nasıl davranacak? Partizanlık yapacak mı? Kendinden olmayanlara ayrımcılık yapacak mı? Kaliteli hizmet yapacak mı? Bu kenti çekip çevirebilecek mi?’ diye bir endişe vardı. Çünkü bu adam başkanlık yapmamış, yeni geliyor, yeni başkan seçilecek ama 5 yıl sonra durum farklı. 5 yıllık bir hizmet süresi var. Bu süre içerisinde Mersin’in 13 ilçesine, bütün kesimlerine; bize oy vermiş, vermemiş, bizden olan, olmayan, hiçbir ayrıma fırsat vermeden, ne başkan olarak şahsım ne de benimle beraber çalışan mesai arkadaşlarım bunları düşünmeden, gözetmeden Mersin halkına hizmet ettik” dedi.

“İnsanlar ‘Mersin’i sahiplenen bir belediye başkanı var’ diyorlar”

Başkan Seçer, hizmet ettikleri 5 yıl boyunca insanların kendisini yaptığı hizmetle değerlendirdiğini ve memnun olduğunu belirterek, “Sonuç olarak bu süre içerisinde hizmetlerimizden memnun olan yurttaşlar; ‘Biz başkanımızdan razıyız, mevcut koşulları, imkanlarını en iyi şekilde değerlendirdi. Mersin’i sahiplendi, her yere hizmet götürmeye çalışma gayreti içerisinde oldu. Mersin daha güzelleşti’ diyor.  İnsanlar ‘Mersin’e sahip çıkan bir belediye başkanı var’ psikolojisi yaşıyorlar. Biz ‘Mutluyuz, devam edelim’ diyenlerin oyuna talibiz” diye konuştu.

Yerel yönetim seçimlerinde insanların parti gözetmemesi gerektiğini hatırlatan Başkan Seçer, “Vatandaş; ‘Benim partimden, siyasal görüşümden değil ama benim arzuladığım bir belediye başkanı profili. Çalışıyor, iyi işler yapıyor. Benim köyümün yolunu da yaptı. Benim anam hastaydı, Büyükşehir Belediyesi’nden evde sağlık ekipleri geldi, anamın bakımını yaptı, banyosunu yaptırdı’ diyor. Belediye başkanı seçilene kadar doğaldır, bir partinin adayı olarak geliyorsunuz ama seçildikten sonra burada ay yıldızı takarsınız, herkesin belediye başkanı olursunuz. Bu anlayışla hareket ettik. Bu anlayışla bugünlere geldik” ifadelerini kullandı.

“Bizden memnun olanları ‘hizmete’ oy vermeye davet ediyoruz”

Kendisinden memnun olanların oylarına talip olduklarını cümlelerine ekleyen Başkan Seçer, “Hizmetlerimizden memnun olanları, siyasi görüşlerine saygı duyarak, şimdilik onu düşünmeden hizmete oy vermeye, bize destek olmaya çağırıyoruz. Talebimiz bundan ibarettir. Sonuç itibariyle göreve devam edersek yine aynı anlayış olacak. ‘Bu mahalle bize oy verdi, bize oy vermedi’ gibi bir ayrım olmadan bıraktığımız yerden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Mersin’i çok daha iyi yerlere getirmek için nasıl bugüne kadar çalıştıysak bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Seçer, konuşmasının ardından işçilerle birlikte yemek yiyip, çay içerek sohbet etti.