Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’LE MAHALLELERİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde hiçbir ayrım yapmadan gerçekleştirdiği hizmetlerle her bir mahallenin tek tek çehresini değiştirmeye devam ediyor.

Başkan Vahap Seçer’in görevde olduğu 4,5 yıl içerisinde Mersin’in her noktasında vizyon odaklı çalışmalar gerçekleştiren Büyükşehir, herk kesime ve her noktaya dokunuyor. Özellikle geri planda kalmış dezavantajlı mahallelere yönelik çalışmaları aralıksız sürdüren Büyükşehir, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların da takdirini topluyor.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde hiçbir ayrım yapmadan gerçekleştirdiği hizmetlerle her bir mahallenin tek tek çehresini değiştirmeye devam ediyor. Başkan Vahap Seçer’in görevde olduğu 4,5 yıl içerisinde Mersin’in her noktasında vizyon odaklı çalışmalar gerçekleştiren Büyükşehir, herk kesime ve her noktaya dokunuyor. Özellikle geri planda kalmış dezavantajlı mahallelere yönelik çalışmaları aralıksız sürdüren Büyükşehir, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların da takdirini topluyor.

 

Çay, Çilek ve Özgürlük Mahallelerinin yol sorunları Büyükşehir ile çözüme kavuştu

Çay, Çilek ve Özgürlük Mahallelerinde yıllardır süregelen ve bir türlü çözülmeyen yol sorunları Vahap Seçer’in göreve gelmesiyle tek tek çözüme kavuştu. Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından Çay, Çilek ve Özgürlük Mahallelerinde 2019’dan bugüne kadar yama dâhil 100 bin 700 ton sıcak asfalt işi yapılırken, 48 bin 277 metrekare de kaldırım imalatı tamamlandı. Büyükşehir, Çay ve Çilek Mahallesi’nin en önemli ana arterlerinden olan ve Bekirde Yolu olarak bilinen Abdi İpekçi Caddesi’nde tarihi bir yol çalışması gerçekleştirdi. Yıllardır ihmal edilen ve mahalle halkının toz çilesi haline dönüşen yol, Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından asfaltlandı. Yıllardır asfalt bekleyen mahalle sakinleri ve bölge esnafı ise çalışmalardan memnun kaldı.

 

Büyükşehir, ücretsiz kurs merkezleriyle öğrenci ve ailelerin yanında

Eğitimde fırsat eşitliği temel ilkesini benimseyerek özellikle dezavantajlı mahallelere kurs merkezleri açan Büyükşehir; Çilek ve Özgürlük Mahallelerinde hizmete açtığı Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinde hem çocukların lise ve üniversiteye hazırlanmasını hem de okuma yazma bilmeyen yetişkinlerin okuma yazma öğrenerek hayatlarını daha kolay idame etmelerini sağlıyor. Kursların ücretsiz olması da geçim sıkıntısı yaşayan ailelere rahat bir nefes aldırıyor.

 

MESKİ, Çay, Çilek ve Özgürlük Mahallelerinde tarihin görmediği çalışmaları gerçekleştirdi

Büyükşehir, Mersin’in eski yerleşim yerlerinden olan Çay, Çilek ve Özgürlük Mahallelerine tarihlerindeki en büyük hizmet götürdü. Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün, altyapı çalışmaları sonrasında başlattığı asfalt tamiratı çalışmaları da Çay, Çilek ve Özgürlük Mahallelerinde hız kesmeden gerçekleştirildi. MESKİ, 1 Mart 2022’den bugüne kadar Çay, Çilek ve Özgürlük Mahallelerinde 22 bin 190 ton bitümlü sıcak asfalt kaplama, Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli ilçelerinin çeşitli mahallelerinde ise 5 bin 880 ton asfalt yama çalışması gerçekleştirdi.

 

Teksin, vatandaşların 7/24 yanında

Büyükşehir, Türkiye’nin en kapsamlı belediye mobil uygulaması olan ve Başkan Seçer’in “Benim yol arkadaşım. En güvendiğim çalışma arkadaşım” diye tanımladığı ‘Teksin’ de istek, öneri ve şikâyetlerini hızlı bir şekilde çözüme kavuşturarak vatandaşların yol arkadaşı olmaya devam ediyor. Bugüne kadar Çay, Çilek ve Özgürlük Mahallelerinden Teksin’e yapılan 29 bin 847 başvuru sonuca ulaştırıldı.