Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN YILMAZ, STK TEMSİLCİLERİNİ KUVAYIMİLLİYE KARARGAHI’NDA AĞIRLADI

  Mersin’de milli mücadelenin

  Mersin’de milli mücadelenin destansı hikayesinin yaşayan bir örneği olan, Kuvayı Milliye mücadelesine ilişkin fotoğraflar, belgeler ve etnografik eserlerle donatılan yaklaşık 200 yıllık tarihi binada Başkan Yılmaz, misafirlerine bizzat kendisi rehberlik etti.

Ziyarette; Atatürkçü Düşünce Derneği Mersin Şube Başkanı Serdar Erkan ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Mersin Şube Başkanı Maryet Tanlı, İçel Sanat Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Ruhsar Uçar, Ali Işınak ile Komisyon Üyeleri Fikret Babuş, Hülya Özdemir ve Fethi Karaduman yer aldı. STK temsilcileri, karargâhta adeta geçmişe yolculuk yaptı.

Karargahı gezen ziyaretçiler, böyle güzel bir yapıyı Mersin’e kazandıran Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür etti.

 

“TARİHİ DOKUYU YAŞATIYORUZ”

Karargah ile ilgili bilgiler aktaran Başkan Yılmaz; “Burada, Mersin’de Kurtuluş Savaşı’nda kan veren, can veren, alın teri akıtan ve mücadele eden herkesin resmi var, resmi yoksa ismi var. İstedik ki herkes, buraya gelsin, dedesini bulsun ve dedesinin verdiği mücadeleyi görsün” dedi.

KuvayıMilliye Karargahı’nı, 3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 100’üncü yıl dönümünde kente kazandırdıklarını kaydeden Başkan Yılmaz, birlik ve beraberliğe vurgu yaparak; “Milli irademizin ve milli şuurumuzun bir sembolü olan bu karargah, geçmiş ile gelecek arasında önemli bir köprü görevi görüyor. Restore ederek kente kazandırdığımız karargâhımızda tarihi dokuyu yaşatıyoruz” dedi.