Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GÖZNE ARTIK DAHA TEMİZ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Toroslar İlçesi Gözne Mahallesi’nde 1. Etap Kanalizasyon Hattı Yapım işini tamamladı. Çalışma sayesinde mahalle sakinleri, uzun yıllardır beklediği kanalizasyon altyapısına kavuştu.

Kenti, ihtiyacı olan modern altyapı ve üst yapı hizmetleriyle buluşturan ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde kaliteli çalışmalarına devam eden MESKİ, vatandaşların hasretle beklediği altyapı hizmetlerini birer birer hayata geçiriyor. MESKİ’nin, yatırım bedeli 26 milyon 447 bin lira olan Gözne Mahallesi 1. Etap Kanalizasyon Hattı Yapım İşi kapsamında; yaklaşık 37 kilometre uzunluğunda muhtelif çaplarda kanalizasyon şebekesi ve 2 adet paket atıksu terfi merkezi yapımı sona erdi.

Tamamlanan kanalizasyon altyapısı hattı, Gözne Mahallesi’nin yaklaşık yüzde 50’sine hizmet verecek. Yapımı tamamlanan ve bölgeye hizmet etmeye başlayan Gözne Paket Atıksu Arıtma Tesisi’nde ise atıksular bertaraf ediliyor. Ayrıca, çalışma sebebiyle tahrip olan caddelerde Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlama işlemleri yapılıyor.

Gözne Mahalle Muhtarı Şevket Taşkın, 3 dönemdir aynı mahallede muhtarlık yaptığını belirterek, “Gözne’nin en büyük sorunu kanalizasyondu. 2005 yılında Gözne, Büyükşehir’e bağlandı. Daha önceki belediye başkanları bu sorunu çözmediler. Vahap Başkanımız ilk geldiğinde; ‘kanalizasyon sorununuzu çözeceğiz’ dedi. Sözünde de durdu ve çözdü. Karakucak dediğimiz yere, modern bir paket arıtma sistemi yaptı. Bu paket sistemi de devreye girdi. Vatandaşlarımızın fosseptik çukurlarının hepsini, kanalizasyona bağlıyorlar. Şu anda bile Gözne yüzde 50-60 civarında o pis kokudan arınmış durumda. Vahap Başkanıma, verdiği sözü yerine getirdiği için tüm halkım adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yaklaşık 20 senedir Gözne’de esnaflık yapan Servet Gür, yıllardır çözülmeyen ve kendileri için büyük bir sorun olan bu çalışma için Başkan Vahap Seçer’e ve MESKİ ekibine teşekkür ederek, “Gözne yaklaşık 50 yıldır, ekonomik yetersizlik dolayısıyla bu meseleyi çözememişti. Şimdi bu konuya Büyükşehir Belediye Başkanı ve MESKİ ekibi el attı. Bize 1,5-2 yıl içerisinde ‘meseleyi çözeceğiz’ diye söz vermişlerdi. Şu an gerçekten işin sonuna gelmiş durumdayız. Kanallar açıldı, borular döşendi, havuz yapıldı. Sadece bağlantılar yapılıyor. Bundan önce tuvalet çukurlarıyla idare ediyorduk ve birkaç haftada taşıyordu. Şimdi bu çalışma sayesinde en önemli sorunumuz çözülmüş oldu” ifadelerini kullandı.

Mahalle sakini Münevver Dönertaş ise, “Gözne’de kanalizasyon altyapısı tamamlanmış durumdadır. Bu çalışmalarından dolayı Vahap Seçer Bey’e çok teşekkür ederiz” dedi.