Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MERSİN, 3 OCAK’TA TEK YÜREK OLACAK

Toroslar Belediye Başkanı Atsız

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Mersin’de Atalarımızın gösterdiği mücadele ruhunun sürekli canlı tutulacağını ve nesiller boyu artarak devam edeceğini söyledi.

 

Başkan Yılmaz; “Azim, kararlılık ve inançla kazandığımız zaferin adı olan 3 Ocak, ezelden ebede Mersin’in en şanlı destanı, en önemli değeridir. Mersin’in sembolü haline gelen ve bu milletin ortak paydasını paylaşan herkesin katkı sunduğu 3 Ocak Zafer Yürüyüşü’nü bu yıl da “Devlet Millet El Ele” gerçekleştireceğiz. Mersin’de irade Kuvayımilliye izinde” dedi.

 

3 Ocak’ta geleneksel hale gelen Zafer Yürüyüşü ve Kurtuluş Günü kutlamalarının tarih bilinci kazandırılması açısından da çok önemli bir organizasyon olduğunu belirten Başkan Yılmaz, tüm Mersin halkını 3 Ocak 2024 Çarşamba günü saat 08.00’da Toroslar Kuvayi Milliye Anıtı önünde buluşmaya davet etti.

 

“HER 3 OCAK’TA YÜREKLERİMİZ BİR BAŞKA ÇARPIYOR”

 

3 Ocak Mersin’in Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 102. yıl dönümünü bu yıl da büyük bir gurur ve coşkuyla kutlayacaklarını belirten Başkan Yılmaz, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri bu yürüyüşle tüm Türkiye’ye birlik ve beraberliğin en güzel mesajını verdiklerini söyledi.

 

Başkan Yılmaz; “Mersin’in ortak değerlerle ilerlemesini istiyoruz. Toplum olarak, vatanımız, bayrağımız, İstiklal Marşımız bizim ortak değerlerimiz. Yerel olarak ortak değerimiz ise 3 Ocak Mersin’in Kurtuluşudur. Bunu önemsiyoruz ve çocuklarımız tarafından daha iyi anlaşılmasını istiyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Mersin’e sahip çıkınız!” diyerek seslendiği bu cennet şehri birlik, beraberlik içerisinde devraldığımız noktadan daha yukarılara çıkaracağız. Bugün bizler, vatanımızda huzur içerisinde yaşıyorsak, bunu kahraman ecdadımızın gösterdiği manevi güce, fedakarlığa ve bağımsızlık inancına borçluyuz. Onların bize bıraktığı emaneti sonsuza dek koruyacağımıza söz veriyoruz” diye konuştu