Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TOROSLAR BELEDİYESİNDEN PERSONELE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Mersin’in merkez ilçesi Toroslar

Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, belediye personeline yönelik düzenlediği hizmet içi eğitim faaliyetlerini sürdürüyor.

 

Bolkar OSGB eğitmenleri Dr. Fevzi Bölükbaşı ve İş Güvenliği Uzmanı Zeynep Özdoğan tarafından, Temizlik İşleri Müdürlüğü personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

 

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimde; işçi ve işverenin yasal hak ve sorumlulukları, iş güvenliği kuralları, meslek hastalıklarının ve iş kazalarının önlenmesi, acil durumlarda yapılması gerekenler ve verimli çalışma metotları anlatıldı. Uzman eğitmenler, sinevizyon eşliğinde örneklerle bilgiler verdi.

 

“İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunda Gereken Hassasiyeti Gösteriyoruz”

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, personelin iş güvenliğini iyi bilmesi ve bu konuda bilinçlenmesi için hizmet içi eğitim çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Başkan Yılmaz; “İş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenmesi için herkese önemli sorumluluklar düşüyor. Biz de Toroslar Belediyesi olarak “Çevik Belediyecilik” anlayışıyla personelimizin işlerini yaparken tüm tedbirleri almalarını, yasal hak ve sorumluluklarını bilmelerini ve eğitimli olmalarını önemsiyoruz. Bu noktada personelimize yönelik hizmet içi eğitim faaliyetlerimizi periyodik olarak sürdürüyoruz” dedi.