Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘SÖZLEŞMELİ ERLER BOŞ KADROLARA ATANSIN ‘TALEBİ’ SÖZLEŞMELİ VATAN GÖREVİ OLMAZ

İYİ Parti Mersin Milletvekili

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev sürelerini tamamlayan sözleşmeli erlerin sesine kulak vererek, boş kadrolara atanmaları talebinde bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda söz alan İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, sözleşmeli erlerin yedi yıllık görev sürelerinin ardından, kamuda görev alabilmeleri ile ilgili yaşadıkları sıkıntı ve sorununu gündeme taşıdı.

İYİ Parti Mersin Milletvekili Kocamaz, yaptığı konuşmada “Fedakarca ve kahramanca yurdun her noktasında görev alan bu kahramanlarımıza, yasayla tanınan haklarının uygulanma aşamasındaki eksiklik hükümet tarafından ivedilikle çözülmeli ve kamudaki boş kadrolara atamaları yapılmalıdır” dedi.

“SÖZLEŞMELİ ERLER SÜRELERİNİN BİTİMİNDE İŞSİZ KALMAKTA, ADETA BİR KENARA İTİLMEKTEDİR”

Bahsettiği şartlarda çalışan personeller ile ilgili kadro talebinin de olduğunu TBMM’de ifade eden İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, “ Sözleşmeli erlerimiz Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde ülkemizin her köşesinde profesyonel bir şekilde görev yapmaktadır. Sözleşmeli erlerimiz yedi yıllık görev süreleri boyunca ülkemizin ve milletimizin birlik beraberlik ve bölünmez bütünlüğünü korumak amacıyla yurt içi ve yurt dışında birçok kritik görevde yer almaktadır. Böylesine önemli görevler üstlenmiş bulunan sözleşmeli erler çıkarılan yasayla “En az yedi yıl süreyle görev yaptıktan sonra kamuda görev alabilirler.” denilmesine rağmen yedi yılın sonunda bu kahramanlarımız neredeyse uzman çavuşlarımızla birlikte aynı kaderi paylaşmakta ve onca tecrübelerine rağmen görev sürelerinin bitiminde işsiz kalmakta, adeta bir kenara itilmektedir ” ifadelerini kullandı.

“SÖZLEŞMELİ ERLERİ KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA BULUNAN BOŞ KADROLARA ATANMALI”

Milletvekili Kocamaz, konuşmasının sonunda; Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev sürelerini tamamlayan sözleşmeli erlerin kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan boş kadrolara atanmak istediğini Hükümet yetkililerine bir kez daha hatırlattı.