Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN YILDIZ, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK BAYRAĞININ BAKIMI İÇİN TALİMAT VERDİ

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Mersin’de kentin sembolü haline gelen 4 bin 532 metrekare büyüklüğündeki Türkiye’nin en büyük bayrağının bakımı için ekiplerine talimat verdi.

İlçe sınırları içerisindeki Çopurlu Mahallesi, Kocasay Mevkiinde doğal zemin üzerinde bulunan bayrağın çevresinde incelemelerde bulunan Başkan Yıldız, kalıcı olması açısından çaba sarf edilmediği için ihtişamlı görüntüsünü kaybeden bayrağı bakımdan geçirerek, yenileyeceklerini söyledi.

Başkan Yıldız; “Vatanını seven insanın, vatanını koruması, her bir metrekaresine sahip çıkması ve işini düzgün yapması lazım. Belediyemizin uhdesinde olan birçok yer gibi burası da bakımsız kalmış. Şehrin simgesi haline gelmiş bu alanı temizleyeceğiz ve gerekli bakım çalışmalarını yapacağız” dedi.

“SİYASETTE HAMASET ZAMANI GEÇTİ, ŞİMDİ HİZMET ZAMANI”

“Toplumun ortak değerleri üzerinden siyaset yapmaya çalışanlar var. Ve ne yazık ki bu kişilerin kendi yarattıkları bir simgeye gösterdikleri değer ortada” diyen Başkan Yıldız; “İş bu noktaya geldiğinde hiç kimsenin, elini taşın altına koymaya niyeti de yok. Böyle bir milliyetçilik ve vatansverlik olmaz.  Siyasette hamaset zamanı geçti, şimdi hizmet zamanı. Toroslar’da siyaset yapanların, bu hamesetten vazgeçmiş olması lazım. Bu hizmetler insanlar tarafından görülüyor. Burada bir sistemsizlik oluşmuş. Bayrak bakımsız kalmış. Bayrağı bakımdan geçireceğiz. Kalıcı ve güzel olması için gerekli çalışmaları yapacağız. Toroslar’da artık her işin bir sistemi olacak. Makine ikmalin, temizliğin, imarın bir sistemi olacak. Vatandaş ne yapıldığını görecek. Kendi çöpünün hangi saatte alındığını, asfaltının ne zaman döküldüğünü bilecek. Stratejik planımızı da bu şekilde gerçekleştireceğiz.  Bu bayrağı korumak da parktaki bankı korumak da bizim için aynı şey. İnsanlarımız, gerçek yurtseverliğin hizmet vermek olduğunu fark etmeye başladılar. Belediyemizde bu sistemi hayata geçirirsek, kimsenin kimseye bir şey yaptırmak için birilerini araya koymasına gerek kalmayacak. Vatandaşımız rahatça hizmet alacak” diye konuştu.

Başkan Yıldız, havadan, karadan ve denizden rahatlıkla görülebilen bayrağın bakım çalışmalarına en kısa zamanda başlayacaklarını söyledi.